4 powody, dla których Twoje dziecko powinno nauczyć się pływać w młodym wieku

przez admin

Mocny fundament do pływania to mocny fundament do aktywności fizycznej.

Co dają lekcje pływania:

  • kształtują charakter,
  • rozwijają unikalne umiejętności motoryczne
  • przygotowują Twoje dziecko na wspaniałą przyszłość w wodzie.
  • Są także świetnym ujściem energii Twojego dziecka!

Kto wie? Twoje dziecko może być następnym Michaelem Phelpsem lub Missy Franklin…

Pływanie jest niezbędną umiejętnością życiową. Każdy powinien nauczyć się pływać. Nauka pływania dla dzieci to obowiązek jaki powinien wykonać każdy świadomy rodzic. Utonięcie jest drugą najczęstszą przyczyną niezamierzonej śmierci spowodowanej urazami wśród dzieci w wieku od 1 do 14 lat. Badanie z 2009 roku wykazało, że u dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Statystyki mówią również o tym że dzieci które brały udział w kursie nauki pływania, w ich wypadku ryzyko utonięcia było zmniejszone o 88%.

Uczestnictwo w lekcjach pływania w młodym wieku może zapobiec lub przezwyciężyć strach przed wodą. Pierwszym elementem rozwojowym pływania jest komfort. Zajęcia skupiają się na zaszczepieniu pływakom komfortu i pewności siebie. Instruktor skupi się na małych sukcesach, takich jak prawidłowa pozycja ciała i kontrola oddechu, aby woda stała się miejscem zabawy i przyjemności.

Młodzi pływacy mogą robić postępy we własnym tempie. Niektórzy pływacy rozwijają się szybciej niż inni. I to jest w porządku. Istnieje wiele opcji dla dzieci na różnych poziomach. Najlepszym punktem wyjścia są zajęcia na basenie z rodzicem lub opiekunem, które w miarę jak pływak poczuje się bardziej komfortowo, osiągnie poziom, który skupi się na bardziej zaawansowanej technice.

Pływanie czyni dzieci mądrzejszymi. nie słyszałeś? Pływanie to nowy pokarm dla mózgu. Badanie przeprowadzone przez placówki naukowe wykazały, że dzieci, które nauczyły się pływać w młodym wieku, mają bardziej zaawansowane zdolności fizyczne i poznawcze. Badania wykazały, że dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które brały udział w lekcjach pływania dla dzieci, osiągały lepsze wyniki w matematyce, czytaniu, wypowiedzi ustnej, zapamiętywaniu historii, zdolnościach wzrokowo-motorycznych (cięcie papieru i rysowanie kształtów i linii) oraz rozumieniu wskazówek. W niektórych przypadkach dzieci, które uczestniczyły w lekcjach pływania, były o 20 miesięcy starsze od dzieci, które nie brały udziału w lekcjach pływania.

Chcesz zapisać swoje maleństwo na lekcje pływania? Tutaj przejrzyj całą naszą ofertę nauki pływania dla dzieci oraz sprawdzisz nasz grafik kursów nauki pływania dla dzieci w Gliwicach..