PRZED ROZPOCZĘCIEM ZAJĘĆ – WSKAZÓWKI I PRZYPOMNIENIA

przez admin

Przypominamy:

Przed pierwszymi zajęciami powinna być dokonana pierwsza wpłata (według cennika)

Na pierwsze zajęcia prosimy o przyniesienie wypełnionego druku umowy – zgłoszenia (lub wcześniejsze przesłanie skanu)

Prosimy o punktualne przyjście (15 minut przed godziną rozpoczęcia) – szczególnie rodziców z dziećmi, które pierwszy raz będą uczestniczyły w naszych zajęciach

Prosimy o zaopatrzenie dzieci w:

  • strój pływacki, czepek (nie jest obowiązkowy, gdy dziecko ma bardzo krótkie włosy) 
  • klapki – do strefy basenowej wchodzimy w czystych, przebranych klapkach
  • ręcznik kąpielowy
  • okularki pływackie   UWAGA!! – dla dzieci rozpoczynających naukę pływania okularków pływackich nie zalecamy (chyba, że są już do nich przyzwyczajone)

Rodzic, który chce wejść z dzieckiem do szatni, by pomóc mu się przebrać też musi zdjąć, zmienić obuwie.

Ubranie wierzchnie zostawiamy w szatni (MEWA – proszę mieć woreczek lub reklamówkę na obuwie), lub w szafce w holu basenu (Olimpijczyk – moneta 2 zł -do odbioru- otwiera i zamyka szafkę)

Transponder (pasek) otrzymujemy w kasie (Mewa) lub od trenera (Olimpijczyk)

Na pobyt w strefie basenowej każdy uczestnik zajęć ma 70 min. (od otwarcia transponderem bramki na WEJŚCIU do otwarcia bramki na WYJŚCIU) Wchodzimy 5 minut przed godziną rozpoczęcia zajęć i sprawnie się przebieramy.

Następnie wchodzimy na halę basenową – nie wchodzimy pod prysznic! Przy pierwszych zajęciach musimy dopełnić obowiązków instruktażu zasad bezpieczeństwa i organizacji zajęć.

Wszystkich uczestników obowiązuje przestrzeganie regulaminów zachowania się na basenie i dostosowanie się do zaleceń kadry instruktorskiej oraz ratowników pracujących na basenie.

Po zajęciach nie jest możliwe samodzielne pozostanie dziecka na hali basenowej – wraz z zakończeniem zajęć uczestnicy opuszczają halę, kierują się pod prysznice i do szatni. Jeżeli ktoś z Państwa chce zostać z dzieckiem po zajęciach na basenie, prosimy o zgłoszenie tego faktu instruktorowi. Rodzice małych dzieci chcący im pomóc, mogą wtedy wejść do szatni.

Zajęcia trwają 50 minut 

PO ZAJĘCIACH uczestnicy powinni jak najsprawniej umyć się, wysuszyć, ubrać i wyjść ze strefy basenowej. Czas pobytu w strefie basenowej przekraczający 70 minut jest dodatkowo rozliczany w kasie przy wyjściu. Należności za przekroczenie czasu reguluje uczestnik. (ewentualnie dzieci mające problem ze sprawnym ubraniem się prosimy zaopatrzyć w drobne grosze:)

Każdemu uczestnikowi zajęć, w przypadku utworzenia się kolejki do kasy, przysługuje możliwość skorzystania z czytnika zamontowanego przy kasie pływalni i wstrzymania czasu pobytu. Po przyłożeniu transpondera do czytnika, czas pobytu w strefie basenowej wstrzymuje się na 8 minut.

Bardzo prosimy Rodziców o przypilnowanie, by uczestnicy byli odpowiednio ubrani po zajęciach w wodzie. Dobrze wytarte i wysuszone włosy i  uszy, oraz czapka na głowie, to normalne nawyki świadomego pływaka😊

 Życzmy sobie wszyscy dobrego, efektywnego czasu na basenach w nowym sezonie 😊

Kadra Szkoły Pływania DELFIN92